![εικόνα άρθρου](/image/posts/post-thumb/202407011719828997.jpg)
![εικόνα άρθρου](/image/posts/post-thumb/202407011719828997.jpg)
Ένα γκράφιτι προς τιμήν του σπουδαίου εκλιπόντος αθλητή του Ταεκβοντό Αλέξανδρου Νικολαΐδη κοσμεί πλέον το σχολείο στο οποίο φοίτησε το 1997.
Η μορφή του, ζωγραφισμένη από τον καλλιτέχνη Μάριο Σιμόπουλο, βρίσκεται στο 1ο Γυμνάσιο - Λύκειο Σταυρούπολης ως φόρο τιμής σε έναν άνθρωπο που σημάδεψε με την πορεία και την αξιοπρέπειά του την ιστορία του Taekwondo στην Ελλάδα.
Ο αθλητής απεικονίζεται με φτερά αγγέλου, συγκινώντας την οικογένειά του.